Bisosyal Forum
Kayıt Ol Giriş Yap
Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/E-Posta:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Son Aktiviteler
Instagram'da "Cut the Rop...
Yazar: Ahmet
24-04-2017, Saat: 01:37
Selçuk Bayraktar Kimdir?
Yazar: Ahmet
03-04-2017, Saat: 00:13
Yüksek Tork Sayesinde Kaz...
Yazar: Ahmet
22-03-2017, Saat: 01:06
Yeni Volkswagen Polo İlk ...
Yazar: Ahmet
19-03-2017, Saat: 23:35
Hepsiburada'dan telefon a...
Yazar: Ahmet
19-03-2017, Saat: 22:27
Kali Linux Lite sürümden ...
Yazar: Ahmet
19-03-2017, Saat: 20:37
AMD Ryzen 5 İşlemci Türki...
Yazar: Ahmet
19-03-2017, Saat: 14:06
Arge Nedir? Araştırma Gel...
Yazar: Ahmet
17-03-2017, Saat: 00:14
iPhone 7 en ucuz nerede?
Yazar: Ziyaretçi
16-02-2017, Saat: 17:23
Dünya Çapında Albümü En Ç...
Yazar: Ahmet
14-02-2017, Saat: 22:12

 
Forum İstatistikleri

Toplam Üyeler: 9,   Son Üye: smith771,   Toplam Konular: 40,   Toplam Yorumlar: 42,   Detaylı İstatistikler


  Instagram'da "Cut the Rope" uygulaması adı altında dolandırıcılık
Yazar: Ahmet - 24-04-2017, Saat: 01:37 - Forum: Kimdir? - Yorum Yok

Biraz önce instagram'da dolaşırken şöyle bir reklama denk geldim. İçeriği nedir diye bakayım dedim. Görselde de gördüğünüz üzere "Cut the Rope" uygulamasını indiren vodafone'lulara 25 TL steam bakiyesi hediye edeceklerini yazıyor. Tıklıyorsunuz ve telefon numaranızı yazıyorsunuz. Sonra mesaj geliyor ve onaylıyorsunuz. Onayladıktan sonra muhtemelen herkes farketmiştir dolandırıldığını. Benim gibi bu işleri bilen birisi kolay kolay kanmasa da çoğu kişinin parasını aldıklarını sikayetvar üzerinden görmek mümkün. 

http://i.hizliresim.com/01apYL.jpg   http://i.hizliresim.com/JaMz0n.jpg

Bunu yapanlar henüz tam olarak ifşa edilmemiş olsada o reklam gönderisine yapılan yorumlar şüpheli. Bu tarz dolandırılmalara artık dikkat etmek gerekiyor. İnsanların hakkıyla kazandığı paraya göz diken bu tarz insanlar tarafından kandırıldığınızda hakkınızı mutlaka arayın. Bilişim suçları ve karakollar bu kişilere direkt müdahale edebiliyor. Sağlıcakla kalın.

Bu konuyu yazdır

  Selçuk Bayraktar Kimdir?
Yazar: Ahmet - 03-04-2017, Saat: 00:13 - Forum: Kimdir? - Yorum Yok

https://2.bp.blogspot.com/-bdqBLJDbcBo/V...raktar.jpg
Selçuk Bayraktar kimdir? (Baykar Teknik Müdürü)

1997 yılında Robert Koleji’nden mezun oldu. 1997-2002 yılları arasında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine devam etti. Üniversite eğitimi esnasında University of Pennsylvania’nın (UPenn) GRASP laboratuvarından staj kabulü aldı. Staj kapsamında almış olduğu burs teklifiyle, yüksek lisans eğitimini 2002-2004 arasında Elektrik Mühendisliği Bölümünde Upenn’de sürdürdü.  Araştırmaları kapsamında dünyada ilk kez İHA’ların formasyon uçuşu deneyleri, hava-yer robot takımlarının koordinasyonu, uçuş kontrol ve güdüm sistemleri konularında bilimsel yayınlara konu olan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi almıştır. MIT’deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürütmüştür. 2006’da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını almıştır.

Danışman hocasının Georgia Institute of Technology’ye (Georgia Tech) transfer olmasıyla doktora çalışmalarına Georgia Tech’de devam etmiştir. 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerine destek olmak maksadıyla doktora çalışmalarını yarım bırakarak 2007 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

2007 yılından bu yana Baykar bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini yürütmektedir. Baykar bünyesinde Milli ve Özgün olarak geliştirilen İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin aviyonik sistem mimarisi, uçuş kontrol, seyrüsefer algoritmalarının geliştirilmesi, sistem kinematiği ve dinamikleri, elektronik donanım ve gömülü yazılım geliştirme vb. konularda çalışmaktadır.

BAYKAR MAKİNA
Bayraktar Kardeşler’in kısaltılmış hali olarak isimlendirilen Baykar Makina 1984 yılında Makina Yük. Müh. Özdemir Bayraktar tarafından otomotiv sanayine yerlileştirmeye tabi hassas motor, pompa ve dişli kutusu parçalarının imalatı konusunda hizmet etme amacıyla %100 yerli sermaye ile kuruldu. Ar-Ge merkezi ve üretim tesisleri bünyesinde farklı mühendislik disiplinlerinden 120 kişilik (mühendis, tekniker ve teknisyen) Ar-Ge ekibiyle farklı sınıflarda yer alan sabit kanat ve döner kanat insansız hava araçları için Uçuş Kontrol Sistemleri, Görev Bilgisayar Sistemleri, Otomatik İniş ve Kalkış Sistemleri, Komuta Kontrol ve Arayüz Sistemleri, elektromekanik Servo Aktüatör, Elektrik Güç Birimleri vb. sistemler elektronik donanım, yazılım ve yapısal özellikleri ile tamamen Milli ve Özgün olarak tasarlanıp, prototip ve test aşamaları neticesinde butik olarak üretilmektedir.
Baykar bünyesinde 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk İHA unvanına sahip mini sınıfı Bayraktar Mini İHA sistem ve alt sistemleri ile geliştirildi. Yürütülen Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak Milli ve Özgün olarak geliştirilen Bayraktar Taktik İHA Sistemi projesi kapsamında Savunma Sanayi tarihinde % 90’nın üzerinde sonuçlanan Sanayi Katılım oranı sağlandı. Şirket, Kale-Baykar Mini İHA ile ilk milli insansız keşif ve istihbarat (haberalma) hava aracını geliştirme unvanına sahip oldu. Söz konusu sistemlerden Kara Kuvvetleri Komutanlığı 19 set (76 adet uçak içerir) İHA sistemi alımı için firmayla anlaşmaya vardı. Bayraktar Taktik İHA Sistemi, 17 Aralık 2015 tarihinde 2 adet Roketsan MAM-L güdümlü füzesi yüklü şekilde yapılan atış testinde %100 isabet ile hedefleri vurma başarısını gösterdi.

Katkılar; http://selcukbayraktar.blogspot.com.tr/

Bu konuyu yazdır

  Yüksek Tork Sayesinde Kazadan Son Anda Kurtulmak
Yazar: Ahmet - 22-03-2017, Saat: 01:06 - Forum: Tesla - Yorum Yok

Elektrikli otomobillerdeki yüksek tork bu sefer bir kazadan kurtulmayı sağladı.

Otomobillerde ne kadar yüksek değerlere sahipse o kadar hızlı kalkışı sağlayan tork, elektrik otomobillerde diğer otomobillerdeki rakamlara göre daha iyi durumda. Özellikle Tesla'nın ürettiği otomobillerin yüksek torka sahip olması dünyadaki en hızlı otomobiller arasına Tesla'nın araçlarının da girmesini sağlamıştı.

0'dan 100 km'ye 3.4 saniyede çıkan Model X ve yine 0'dan 100'e 3.1 saniyede çıkan Model S, adını hızlı otomobiller arasına yazdırmış durumda. Bu videoda ise Tesla Model X sürücüsünün arkasındaki zincirleme kazayı farkedip ani refleks ile kazadan son anda kurtulduğunu görüyoruz. Normal bir otomobil ile muhtemelen bu kazada arkadan darbe yiyeceğimizi farkedip kurtulmaya çalışsakta aracımızın tork seviyesi buna fayda etmeyecektir. Sık sık oto pilot özelliğinin sebebiyet verdiği kazalarla gündeme gelen Tesla bu olay sayesinde tekrar elektrikli otomobillerinin yüksek torka sahip olmasının faydalarını göstermiş oldu.

Video:

Bu konuyu yazdır

  Yeni Volkswagen Polo İlk Kez Görüntülendi
Yazar: Ahmet - 19-03-2017, Saat: 23:35 - Forum: Volkswagen - Yorum Yok

Volkswagen'in yeni jenerasyon 2018 Polo modeli ilk kez gerçek gövdesi ile görüntülendi.

Kamuflajları ile test edilirken görüntülenen ve ardından dijital tasarım çalışmalarıyla nasıl görünebileceği simule edilen yeni kasa Volkswagen Polo, ilk kez gerçeke gövdesi ile görüntülendi. Daha önce yayınlanan dijital çalışmalara benzeyen bir tasarıma sahip olması ile dikkat çeken yeni Polo 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda gün yüzüne çıkacak. Öncüsüne göre daha büyük bir karosere ve daha oldun bir tasarıma sahip olduğu anlaşılan yeni Polo, artık ağabeyi Golf'ten daha fazla tasarım öğesini alacak. Yeni nesil Seat İbiza gibi MQB A01 platformunda yükselecek olan 2018 Polo'da, 1.0 TSI ve 1.5 TSI benzinli motorların yer bulacağı kesinleşmiş durumda. Dizel cephesinde ise 1.4 litre veya 1.6 litrelik ünitelerin pazarlara göre değişkenlik gösterecek şekilde yeni Polo'da yer alması bekleniyor.

http://www.ototeknikveri.com/Content/Fil...ration.jpg

http://www.ototeknikveri.com/Content/Fil...%20(1).jpg

Bu konuyu yazdır

  Hepsiburada'dan telefon alınır mı? Garantili mi?
Yazar: Ziyaretçi - 19-03-2017, Saat: 21:46 - Forum: Soru Cevap - Yorumlar (1)

Hepsiburada'dan LG g5 alıcam. Lg garantili ve guvenilir mi?

Bu konuyu yazdır

  Kali Linux Lite sürümden full sürüme geçiş işlemi
Yazar: Ahmet - 19-03-2017, Saat: 20:37 - Forum: Linux - Yorum Yok

Kali Linux'un lite sürümününün kurulumunu yaptığınızda araçlara erişemiyorsanız aşağıdaki komutu terminale yazınız. Bu komut ile tüm paketler inecektir.

Kod:
apt-get install kali-linux-all

Bu konuyu yazdır

  AMD Ryzen 5 İşlemci Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Yazar: Ahmet - 19-03-2017, Saat: 14:06 - Forum: Bilgisayar İşletim Sistemleri - Yorum Yok

AMD Ryzen 5 İşlemci Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Başarılı ön satış ve ödül performansı sergileyen AMD Ryzen 7 masaüstü işlemcilerinin başarısından sonra AMD bugün Ryzen 5 masaüstü işlemcilerinin 11 Nisan'da dünya genelinde satışa sunulacağını duyurdu.

Ryzen 5 Performansı ve Modelleri

AMD bu ürünleri özellikle yüksek performanslı masaüstü sistem kullanıcıları, AAA seviyesi oyuncular, oyun yayıncıları ve AM4 masaüstü platformu için tasarladı. AMD SenseMI teknolojisi ve çoklu görev yetenekleri ile donatılan AMD Ryzen 5 tüketicilerin ihtiyaçlarını duyarlılık ve yüksek performans ile karşılıyor. Daha önce gerçekleştirilen bir demoda Cinebench R15 nT işlemci testinde AMD Ryzen 5 1600X Intel Core i5 7600K modelinden yüzde 692 daha fazla performans gösterdiği görülmüştü.

Ryzen 5 modelleri Türkiye'de 179$'dan başlayan fiyatlara satışa sunulacak.

Bu konuyu yazdır

  Arge Nedir? Araştırma Geliştirme Nedir?
Yazar: Ahmet - 17-03-2017, Saat: 00:14 - Forum: Nedir? - Yorum Yok

Arge Nedir? Araştırma Geliştirme Nedir?

Arge, Araştırma ve Geliştirme' nin kısaltılmış halidir. Kurumsal şirketlerin, üniversitelerin vb. Ar-ge departmanları olabilmektedir. Ar-ge, şirketin çalışma alanı doğrultusunda bilim ve teknolojiyi yeni ürünler, işlemler ya da hizmetler geliştirmede kullanmak üzere yaptığı çalışma ve faaliyetleri anlatmak için kullanılan yaygın bir terimdir. 

Ar-Ge'nin başlıca görevi teknolojik gelişmeleri kullanarak şirketin kar edebilirliğini sürekli olarak yenilemek ve artırmaktır. Yenilikçi düşünce, değişim ve gelişim, yeni teknolojiye sahip olmak rekabette üretim verimi, fiyat, reklam ve pazarlama kadar önemlidir.

AR-GE’nin önemi Hayatımızın her aşamasında yer alan AR-GE çalışmaları doğrudan insan yaşamıyla ilgilidir. AR-GE, ülkelerin, toplumların mevcudiyetini ve yaşam kalitesini düşünür. İsrail ve İrlanda gibi ülkeler AR-GE’ye verdikleri önem sonucu başarılı AR-GE politikaları geliştirmiş ve toplumlarının refah seviyesini en az üç-dört kat arttırmayı başarmışlardır.

Dünyada yaşanan krizler incelendiğinde ortaya ilginç bir sonuç çıkmaktadır. AR-GE’nin krizlerden etkilenmeyip aksine kriz zamanlarında daha çok getiri sağlayan bir faaliyet alanı olduğu görülmektedir. Bu nedenle de AR-GE'nin verimsiz bir yatırım olduğu, harcanan kaynağın boşa gideceği zihniyeti mutlaka terkedilmelidir. AR-GE yatırımlarına harcanan paranın kısa vadede olmasa bile orta ve uzun vadede çok daha fazlasıyla geri döndüğü artık herkesçe bilinen bir gerçektir.

Bu konuyu yazdır

  iPhone 7 en ucuz nerede?
Yazar: Ziyaretçi - 16-02-2017, Saat: 17:23 - Forum: Soru Cevap - Yorum Yok

iphone7 almayı düşünüyorum en uygun fiyat nerede bulabilirim? iphone 7 32 gb

Bu konuyu yazdır

  Dünya Çapında Albümü En Çok Satan 5 İsim
Yazar: Ahmet - 14-02-2017, Saat: 22:12 - Forum: Müzik - Yorum Yok

Dünya çapında tanınan ve albümleri milyonlara ulaşan bu 5 isimden kimileri sizi çok şaşırtacak.

1. The Beatles - 270 milyon

https://i2.wp.com/thegeyik.com/wp-conten...=450%2C270

2. Rihanna - 213.2 milyon

http://blog.biletix.com/wp-content/uploa...-video.jpg

3. Elvis Presley - 211.5 milyon

https://freeclassicimages.com/images/elv...y-0028.jpg

4. Michael Jackson - 181.2 milyon

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/arch...41303c.jpg

5. Madonna - 170 milyon

http://www.india.com/wp-content/uploads/...4-5-61.jpg

Bu konuyu yazdır

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 2 kullanıcı aktif » 0 Kayıtlı
» 2 Ziyaretçi

Aramıza Katıl!

Üye olup farklı kategorilerde konular açabilir, yorumlarını paylaşabilirsin, soru veya sorunlarını paylaşabilirsin. Sende aramıza katıl!

Yan Menü


Yeni Konular