Bisosyal Forum
Kayıt Ol Giriş Yap
Yüksek Tork Sayesinde Kazadan Son Anda Kurtulmak
Elektrikli otomobillerdeki yüksek tork bu sefer bir kazadan kurtulmayı sağladı.

Otomobillerde ne kadar yüksek değerlere sahipse o kadar hızlı kalkışı sağlayan tork, elektrik otomobillerde diğer otomobillerdeki rakamlara göre daha iyi durumda. Özellikle Tesla'nın ürettiği otomobillerin yüksek torka sahip olması dünyadaki en hızlı otomobiller arasına Tesla'nın araçlarının da girmesini sağlamıştı.

0'dan 100 km'ye 3.4 saniyede çıkan Model X ve yine 0'dan 100'e 3.1 saniyede çıkan Model S, adını hızlı otomobiller arasına yazdırmış durumda. Bu videoda ise Tesla Model X sürücüsünün arkasındaki zincirleme kazayı farkedip ani refleks ile kazadan son anda kurtulduğunu görüyoruz. Normal bir otomobil ile muhtemelen bu kazada arkadan darbe yiyeceğimizi farkedip kurtulmaya çalışsakta aracımızın tork seviyesi buna fayda etmeyecektir. Sık sık oto pilot özelliğinin sebebiyet verdiği kazalarla gündeme gelen Tesla bu olay sayesinde tekrar elektrikli otomobillerinin yüksek torka sahip olmasının faydalarını göstermiş oldu.

Video:

Öğrenmeyi ve öğrendiğini paylaşmayı sever.
  Cevapla


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Aramıza Katıl!

Üye olup farklı kategorilerde konular açabilir, yorumlarını paylaşabilirsin, soru veya sorunlarını paylaşabilirsin. Sende aramıza katıl!

Yan Menü


Yeni Konular