Bisosyal Forum
Kayıt Ol Giriş Yap
Instagram'da "Cut the Rope" uygulaması adı altında dolandırıcılık
Biraz önce instagram'da dolaşırken şöyle bir reklama denk geldim. İçeriği nedir diye bakayım dedim. Görselde de gördüğünüz üzere "Cut the Rope" uygulamasını indiren vodafone'lulara 25 TL steam bakiyesi hediye edeceklerini yazıyor. Tıklıyorsunuz ve telefon numaranızı yazıyorsunuz. Sonra mesaj geliyor ve onaylıyorsunuz. Onayladıktan sonra muhtemelen herkes farketmiştir dolandırıldığını. Benim gibi bu işleri bilen birisi kolay kolay kanmasa da çoğu kişinin parasını aldıklarını sikayetvar üzerinden görmek mümkün. 

http://i.hizliresim.com/01apYL.jpg   http://i.hizliresim.com/JaMz0n.jpg

Bunu yapanlar henüz tam olarak ifşa edilmemiş olsada o reklam gönderisine yapılan yorumlar şüpheli. Bu tarz dolandırılmalara artık dikkat etmek gerekiyor. İnsanların hakkıyla kazandığı paraya göz diken bu tarz insanlar tarafından kandırıldığınızda hakkınızı mutlaka arayın. Bilişim suçları ve karakollar bu kişilere direkt müdahale edebiliyor. Sağlıcakla kalın.
  Cevapla


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Aramıza Katıl!

Üye olup farklı kategorilerde konular açabilir, yorumlarını paylaşabilirsin, soru veya sorunlarını paylaşabilirsin. Sende aramıza katıl!

Yan Menü


Yeni Konular